מה זה בנייה מודולרית

מה זה בנייה מודולרית, בנייה מודולרית היא ענף בנייה השייך לתחום הבנייה הקלה. בניגוד לבנייה קלאסית באתר בנייה, כפי שאנו מכירים בדרך כלל  – חלקי המבנה של בנייה מודולרית מיוצרים בנפרד במפעל ייעודי, ומורכבים לאחר מכן יחדיו באתר הבנייה עצמו.

בנייה מודולרית אינה נבנית רק מבלוקים, כמו באתרי בנייה סטנדרטיים אחרים, אלא נבנית מחומרים קלים שניתן לייצר אותם במפעל ולשנע אותם בקלת לכל מקום עבור בניית כל סוג של מבנה.

בנייה מודולרית יכולה להתאים, כאמור, לכל סוגי המבנים. ניתן לבנות באמצעותה מבנים ארעיים יותר – כגון קרווילות וקרוואנים – וכן בתים ובניינים של ממש. היתרונות המרכזיים שלה הם שהעלות שלה למטר נמוכה יותר, יש צורך בפחות כוח אדם להשלמת המבנה וכן ניתן לבצע את הבנייה במהירות בכל תנאי מזג אוויר ובכל מקום.

מכיוון שתהליך הבנייה הוא קצר יתר בהרבה, יש לכך היבטים כלכליים נרחבים עבור מי שבונה בית חדש ומעוניין לעבור אליו. גם בתעשיית הצימרים בישראל מרבים להשתמש בבנייה מודולרית להקמת יחידות אירוח. זאת מאחר וניתן לייצר תוצרים איכותיים בזמן מהיר ובעלות נמוכה יותר – כך שהדבר מאוד משתלם לבעלי עסקים מהסוג הזה.

מאפייני הבנייה המודולרית

בנייה מודולרית מתחילה בדרך כלל בבניית שלד העשוי מאלומיניום או פלדה. לאחר מכן נבנים הקירות, בהתאם לשלד. גם שאר המרכיבים של המבנה נבנים בשלב הזה.

על מנת שהמבנה יוכל לשמש למגורים, במפעל מכינים כבר את כל מה שדרוש על מנת שיהיה ניתן לחבר אותו ישר למערכת החשמל ולצנרת האינסטלציה. למעשה, בייצור חלקי המבנה חושבים כבר על כל הפרטים הקטנים – מה שמייעל מאוד את תהליך הבנייה המודולרית.

בנייה מודולרית היא לא רק זולה יותר באופן משמעותי, אלא גם מהירה יותר. משך הזמן הנחוץ לבניית מבנה בשיטה זו הוא בדרך כלל פחות מחצי הזמן הדרוש לסוגי בנייה אחרים. כך ניתן להגיע לתוצאות נהדרות מבלי לחכות שנים שעבודה על מבנה תסתיים.

מכיוון שגם כח האדם הנדרש הוא קטן יותר באופן משמעותי – כל תהליך הבנייה יעיל מאוד. יש צורך רק בכמה פועלים שיבצעו את החיבורים הנדרשים של המבנה. לאחר מכן יש גם צורך באנשי מקצוע שיבצעו את עבודות הפנים של הבית – מטבח, שירותים, אמבטיות ועבודות מהסוג הזה – אך פרק הזמן הכולל הנדרש להשלמת המבנה עדיין קצר בהרבה.

טרנד חדש בישראל

בגלל היתרונות הברורים של בנייה מודולרית השייכת לענף בניה קלה , הבניה נעשית נפוצה מאוד בשנים האחרונות. בעולם מכירים כבר את השיטה הזו זמן רב ועושים בה שימוש במקומות שונים, אך בישראל מדובר בטרנד יחסית חדש. בכל מקרה, מי שבונה את הבית שלו בשיטת בניה מודולרית יכול להעיד על המחיר שלה ועל התוצאה הסופית שקיבל. מספר חברות לא קטן בישראל עוסק בסוג בנייה זה ומייצר מבנים איכותיים שעומדים בכל הסטנדרטים הנדרשים.

תהליך של בניה קלה איכותית מוביל אל תוצאה מושלמת.
צוות המומחים שלנו כאן כדי להגשים עבורכם את החלום

מעוניינים בייעוץ?

מוזמנים לקבוע פגישת יעוץ אישית במשרד או אצלכם בשטח
חייגו: 08-6198590

או השאירו פרטים