כל המידע על בנייה קלה

אם עוד לא שמעתם את המושג “בנייה קלה” אתם לא חיים על כדור הארץ ובטח לא כאן בישראל.

בשנים האחרונות ענף הבנייה עבר שינויים מרחיקי לכת ובעיקר שדרוגים, ובנייה קלה היא העיקרי שבהם. בנייה קלה נקראת גם “בנייה מודולארית” “בנייה מהירה” “בנייה מתועשת”
או בנייה טרומית” והכוונה בכל אלו היא אחת – שימוש ברכיבי בנייה שקל להרכיב אותם, כשברוב המקרים אלו פלטות מוכנות לשימוש שצריך להתקין אחת עם השנייה כמו לגו.

אם אתם רוצים לקבל את כל המידע על בנייה קלה בטח תרצו לדעת מהם היתרונות שלה על פני הבנייה הקונבנציונאלית, והנה שני היתרונות המרכזיים שאתם חייבים להכיר:

  • חיסכון בכסף – בנייה קלה היא במרבית המקרים זולה יותר מאשר בנייה קונבנציונאלית. למה?
    כי הרכיבים מגיעים מוכנים מהמפעל ובדרך כלל הם מיוצרים כחלק מפס ייצור, כי אין צורך בפינוי הפסולת בגלל שהרכיבים מגיעים מוכנים.
    ובעיקר, כי תשלום על בנייה כולל בדרך כלל גם תחשיב של ימי העבודה ובבנייה קלה הבנייה היא מהירה במיוחד כך שימי העבודה מינימליים יחסית לבנייה הקונבנציונאלית.

  • מהירות – זה אולי היתרון המרכזי של בנייה קלה על פני בנייה קונבנציונאלית. בבנייה קלה החומרים מגיעים מוכנים כפי שציינו וכמות ימי העבודה קטנה יחסית,
    מה שאומר בפועל בנייה מהירה. כמה מהירה? במקרים מסוימים היא יכולה גם לקחת כמה ימים ולא יותר!
    זה אומר שאם אתם לחוצים לבנות מהר בגלל שאין לכם איפה לגור או בגלל שכירות שעומדת להסתיים, בשיטה הזו תקבלו בית מוכן בתוך זמן קצר.

 

הבנייה עצמה

בנייה קלה כוללת את הקונסטרוקציה וכוללת את הלוחות שהוזכרו כאן. הקונסטרוקציה יכולה להיות מחומרים שונים ויש שלוש שיטות מקובלות לקונסטרוקציה.
הראשונה – קונסטרוקציה ממוטות פלדה שמוכנים במפעל ומשונעים לאתר הבנייה להרכבה.
השנייה – קונסטרוקציה מעץ אך היא דורשת גם פאנלים מעץ, מה שפחות מקובל אבל קיים.
השלישית –  תוכנה שמתכננת קונסטרוקציה מפלדה דקת דופן בהתאם לצרכי המבנה.

הלוחות שנקראים גם הפאנלים, עשויים מפח מגולוון או אלומיניום אשר בין כל שני לוחות יש חומר מבודד כמו צמר סלעים ואחרים. בתוך הבית החלוקה של החדרים תהיה בגבס.

יתרונות נוספים שכדאי לקחת בחשבון

בבואכם להחליט האם תבנו בנייה קלה או שלא, מעבר לשני היתרונות המרכזיים שהוזכרו כאן, המהירות והמחיר, חשוב לקחת בחשבון עוד כמה יתרונות. הראשון הוא הבידוד.
הבידוד בבנייה קלה הוא טוב יותר מאשר בבנייה קונבנציונאלית, מה שיש לו השלכות מבחינת חשבון חשמל והוצאות אחרות על פני שנים רבות.
השימוש המופחת בחשמל יחד עם שימוש בחומרים ידידותיים יותר לסביבה, יוצרים עבודה ירוקה יותר ונקייה יותר. לבניה בשיטת בניה קלה מתקדמת ישנם עוד יתרונות רבים נוספים כמו זמן בניה והשקעה כספית נמוכה יותר מבניה כבדה.

אין ספק שבנייה קלה היא שיטת בנייה שכדאי לשקול כשחושבים על בניית בית פרטי שהינו בית צמוד קרקע.
כל המידע על בנייה קלה תוכלו למצוא באתר שלנו בעמוד הבית.

תהליך של בניה קלה איכותית מוביל אל תוצאה מושלמת.
צוות המומחים שלנו כאן כדי להגשים עבורכם את החלום

מעוניינים בייעוץ?

מוזמנים לקבוע פגישת יעוץ אישית במשרד או אצלכם בשטח
חייגו: 08-6198590

או השאירו פרטים