מה זה בנייה קלה

אם אתם מתכננים פרויקט מגורים חדש, או שברשותכם קרקע שעליה אתם מתכוונים להקים בית – כדאי להכיר את שיטת הבנייה הקלה. בנייה קלה נקראת גם בנייה טרומית. היא שונה מאוד מהבנייה הקונבנציונלית שבה משתמשים בדרך כלל לבניית מבנים בארץ ובעולם.

מקור השם “בנייה טרומית” הוא מכך שאת חלקי המבנה השונים – קירות, גגות, צנרת וכו’ – בונים לא באתר הבנייה עצמו שבו יוקם המבנה אלא מראש – במפעל.
כלומר, בונים חלקים שלמים מתוך המבנה במפעל ואז בעצם מרכיבים את כל המבנה הזה בפועל באתר הבנייה.

למעשה מדובר בתהליך שבו לאחר התכנון של המבנה על הנייר, ניתן לשגר הוראות מדויקות למפעל, ולייצר בו את החלקים השונים של המבנה. מכיוון שמדובר בייצור מראש,
ניתן להכניס לקירות ולחלקי המבנה גם את המקום לתשתיות שונות שיהיה בהן צורך.

לאחר הייצור הטרומי, יש צרך רק לשנע את החלקים השונים לאתר הבנייה – ושם להרכיב אוותם יחדיו וליצור את המבנה. כמובן שפעולה זו מצריכה גם הרבה פחות כוח אדם של פועלים בשטח.
דרושים רק כמה מקצוענים שמתמחים בהרכבת המבנים ויידעו כיצד לחבר נכון את החלקים.

שיטה זו של הרכבת מבנים זוכה לפופולריות הולכת וגוברת, גם בישראל. חברות רבות כיום עוסקות בתחום זה, ומציעות הקמת מבנים בצורה מהירה בהרבה ופשוטה בהרבה.
וכן – גם זולה בהרבה.

יתרונות של בנייה קלה

לשיטת בנייה קלה יש לא מעט יתרונות. היתרון הבולט מכולם הוא משך הזמן הקצר שלוקח להקים מבנה חדש. בניין שנבנה בשיטה זו יכול להיות מוכן בתוך שלושה חודשים בלבד.
זאת מכיוון שבעצם בונים אותו מראש, בחלקים, ואז רק צריך להרכיב את החלקים ולחבר לכל תשתיות הצנרת והחשמל.

מכיוון שהכול נעשה מראש, גם התשתית הפנימית המיועדת לחיבור למערכות שונות כמו אינסטלציה וחשמל, נעשית מראש. כאשר מגיעים לאתר הבנייה עצמו – נשאר רק לבצע פעולת חיבור וכן פעולות איטום שונות – למקומות בהם נעשים החיבורים של הקונסטרוקציות.

יתרון משמעותי נוסף הוא החיסכון הכספי הכרוך בתהליך של בנייה קלה. בניית בית בצורה הזו זולה באופן משמעותי ביותר מבנייה סטנדרטית.
החומרים עולים פחות, הייצור עצמו עולה פחות כן יש חיסכון רב בתשלום לפועלים ועבור ציוד. מבחינה כלכלית טהורה, הרבה יותר משתלם לבנות בית באמצעות בנייה קלה.

בנייה קלה מומלצת גם כי בניה ירוקה ויותר וידידותית לסביבה. זאת עקב שימוש מופחת בחומרי בנייה ומשך בנייה קצר יותר.
תהליך ההרכבה גם מייצר הרבה פחות זיהום,
רעש ולכלוך מאשר בכל בנייה אחרת.

למעשה, לבנייה קלה יש בעיקר יתרונות. אין פלא שהיא זוכה לתפוצה רחבה יותר ויותר. ניתן גם לבצע עיצובים אדריכליים בתכנון שלה, למרות שאפשרויות העיצוב המוגבלות יחסית
זוכות לעיקר הביקורת מצד מתנגדי השיטה

תהליך של בניה קלה איכותית מוביל אל תוצאה מושלמת.
צוות המומחים שלנו כאן כדי להגשים עבורכם את החלום

מעוניינים בייעוץ?

מוזמנים לקבוע פגישת יעוץ אישית במשרד או אצלכם בשטח
חייגו: 08-6198590

או השאירו פרטים